Levné pamlsky pro psy, proč si na ně dát pozor

Levné pamlsky pro psy, proč si na ně dát pozor

Hledáte levné pamlsky pro psy? Měli byste přemýšlet nad tím, zda pamlsky pro psy levně pořízené, nemohou vašemu čtyřnohému miláčkovi uškodit. S krmivem pro psy je to stejné, jako s lidskými potravinami. To co je levné je většinou nekvalitní, a může způsobovat různé problémy. Přečtěte si, proč levné pamlsky nekupovat a radši si připlatit pár korun navíc a koupit kvalitní pamlsky pro vašeho pejska.

Levné nekvalitní suroviny

I když to občas vypadá, že pejsci dokáží sežrat téměř cokoli, od jedlých věcí až po ty nejedlé, je třeba uvažovat nad složením jejich jídelníčku. Kvalitní potrava se projevuje na psím zdraví. Krom toho, že mu bude více chutnat, bude mít krásnou srst, osvalené tělo a bude plný energie. V kvalitních krmivech nebo pamlscích jsou všechny důležité látky pro jeho vývoj a kvalitní život. Jedná se o uhlohydráty, tuky, bílkoviny, minerální a stopové prvky a vitamíny

Nekvalitní pamlsky, především ty levné, jsou vyráběny z nekvalitních surovin, jsou doplňovány různými stabilizátory a dalšími chemickými složkami. Obsahují většinou i velké množství vody. Pokud tedy máte pocit, že kupujete velké množství pamlsků za super levnou cenu, kupujete cca 50% vody. Před koupí takovýchto pamlsků je tedy dobré dívat se na složení a zvážit, jestli budou pro pejska pamlsky prospěšné.

I když se to nemusí ihned projevit, z levných pamlsků může mít pejsek různé zdravotní komplikace. Může začít trpět zažívacími problémy, může začít nadměrně línat, nebo se po čase můžou vyskytnout i závažnější onemocnění např. i ty nádorové. 

Zbytky lidské potravy

Někteří lidé nedokáží odolat psím očím a tak průběžně během dne dávají pejskovy “dobroty”. Tu nějaké kolečko salámu, tu zase kousek sýra, tu zbytek guláše od oběda. Takovéto pamlskování je ještě více škodlivé, než levné pamlsky. Lidská potrava obsahuje mnoho nebezpečných látek pro pejska, které ho mohou i zabít. Takovéto potraviny obsahují především vysoké množství soli, jsou hodně kořeněná, obsahují vysoký obsah tuku. I když máte dobrý pocit z toho, jak pejskovi skvěle chutná, tak mu ve skutečnosti škodíte. Nehledě nato, že takovýmito pamlsky a krmením způsobíte pejskovi obezitu.

Pejsek je člen vaší domácnosti. Většinou ten nejmilovanější. Kvalitním krmením tak s vámi bude moci být co možná nejdéle. Zdraví psa je z cca 60% ovlivněno stravou, zbytek jsou genetické nebo jiné vlivy.

Stejně jako chcete pro sebe kvalitní a zdravé potraviny, kupujte i svému pejskovi namísto pamlsky pro psy levně,  pamlsky kvalitní. Například u nás si můžete vybrat z kvalitních masových pamlsků obsahujících až 95% masa, z výborných sušenek pro psy, nebo buvolích kostí. Aby pejskům krásně vonělo z tlamy, máme i dentální tyčinky a sušenky pro jejich zdravé zuby. Nezapomínejte ale, že pamlsky neslouží jako plnohodnotné krmivo. Podávejte ho s uvážením a v takových dávkách, aby pejskovi neuškodilo.

Namíchejte si vlastí mix pamlsků