Obchodní podmínky

I. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky “) obchodní společnosti aripio s.r.o., se sídlem u Hostavického potoka 15, Praha 9, 19800, identifikační číslo: 06749992, (dále jen „prodávající“) upravují vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy (dále jen „kupní smlouva“) uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou či právnickou osobou (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na internetové adrese www.pamlskovnik.cz, a to prostřednictvím webového rozhraní (dále jen „webové rozhraní obchodu“). 

II. PŘEDMĚT SMLOUVY

Předmětem smlouvy je pouze zboží uvedené v návrhu kupní smlouvy – objednávce.

III. OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ A UZAVŘENÍ SMLOUVY

a) Podmínkou pro naplnění platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých předepsaných údajů a náležitostí uvedených v registračním formuláři (jméno a příjmení objednatele, doručovací adresa, země, telefonní číslo na kterém je Kupující k zastižení během dne, funkční e-mailová adresa). Objednávka je zároveň návrhem kupní smlouvy, kdy samotná kupní smlouva posléze vzniká samotným dodáním zboží.

Minimální hodnota objednávaného zboží pro provedení objednávky je 199,- Kč. 

b) Prodávající je vždy oprávněn v závislosti na charakteru objednávky – množství zboží, výše ceny, náklady na přepravu, vzdálenosti a podobně, žádat kupujícího o autorizaci objednávky vhodným způsobem, například písemně nebo telefonicky. Objednávka se považuje za neplatnou, pokud kupující tuto autorizaci požadovaným způsobem provést odmítne.

d) Obrázky produktů jsou ilustrativní a mohou se lišit od skutečného vzhledu. Stejně tak hmotnost produktu je přibližná. Jednotlivé kusy se mohou lišit ve váze +/- 1-2g. Objednané zboží se počítá buď na kusy, nebo na váhu. U každého produktu je tak uvedeno. Celková váha balíku tak nemusí přesně odpovídat uvedenému číslu v objednávce a je taK POUZE ORIENTAČNÍ. Dekorativní věci jako jsou misky apod. na obrázcích nejsou součástí produktu a nelze je tedy požadovat na dodání.

e) Ceny uvedené na webových stránkách www.pamlskovnik.cz jsou platné v okamžiku objednání a jsou bez dopravy. Ta je připočtena v závěru objednávky dle vybraného způsobu dopravy. Standartně odesíláme zásilky do max 5kg. Zásilky nad 5kg jsou řešeny individuálně s platbou převodem na účet.

V případě, kdy kupující provede úhradu předem a prodávající není schopen zajistit dodání vybraného zboží, prodávající neprodleně vrátí plnění zákazníkovi dohodnutým způsobem.

f) Kupující učiněním závazné objednávky - Kliknutím na tlačítko "Závazně objednat" stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené Prodávajícím. Vztahy mezi Kupujícím a Prodávajícím se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou zároveň pro obě strany závazné.

g) Kupující po objednání obdrží potvrzovací email, jehož doručením dochází k uzavření kupní smlouvy.

h) Prodávající se zavazuje doručit objednané zboží objednávajícímu. V případě, že není objednané zboží k dispozici, Prodávající kontaktuje objednatele emailem nebo telefonicky a nabídne mu alternativní zboží, nebo odeslání objednávky bez chybějícího zboží.

i) Prodávající si vyhrazuje nárok na vymáhání nákladů spojených s vyřízením objednávky v případě, pokud si objednávající zásilku nepřevezme. Jedná se především o náklady spojené s balením a poštovným. Znovu odeslání nepřevzaté zásilky je účtována plnohodnotná cena dopravy.  

Prodávající je plátcem DPH

V. DODACÍ LHŮTA

Dodací lhůta začíná dnem obdržení závazné objednávky za podmínky obdržení všech podkladů nutných pro její včasné vyřízení. V případě, že zboží je skladem, tak ho prodávající vyexpeduje do 3 pracovních dnů od přijetí objednávky. V případě, že objednané zboží není, oznámí toto neprodleně Prodávající Kupujícímu a zároveň ho bude informovat o předběžném termínu dodání tohoto výrobku a nebo mu nabídne výrobek jiný, srovnatelný s původním. V tomto případě si však musí prodávající vyžádat odsouhlasení Kupujícího. Více ohledně dopravy a dodací lhůty v záložce doprava.

VI. PLATEBNÍ PODMÍNKY

Platba je realizována dvěma způsoby a to platbou předem převodem na bankovní účet Prodávajícího, číslo účtu 2201368353/2010 nebo 2201368353/8330 pro platby ze Slovenska účet vedený u Fio banky a nebo úhradou prostřednictvím dobírky. Dobírka není možná při doručování zboží na Slovensko.

Platba předem převodem na bankovní účet je realizována na základě potvrzujícího e-mailu o přijetí objednávky a variabilního symbolu, který je zaslán Kupujícímu na jeho e-mailovou adresu. V případě platby převodem je zboží odesláno až po připsání uhrazené částky na bankovní účet Prodávajcího. Úhrada je na bankovní účet připsána do 1-2 pracovních dní, záleží na bance, z níž je hrazena platba.

  • Poplatek při platbě na dobírku - 39,- Kč
  • Převodem na účet - 0,- Kč

VII. DOPRAVNÍ PODMÍNKY

Doprava je zajištována prostřednictvím České Pošty. s.p. , přepdavní společností DPD nebo výdejními místy Uloženka . V den odeslání je zákazník informován emailem. Předpokládané termíny doručení jsou uvedeny v tabulce níže. Za případné zdržení dopravcem neodpovídáme. Kupující je povinen zboží od přepravce řádně převzít, zkontrolovat neporušenost obalů, počet balíků a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit dopravci, řádně zaprotokolvat a informovat prodejce. V případě shledání porušení obalu svědčících o neoprávněném vniknutí do zásilky se doporučuje kupujícímu zásilku ve vlastním zájmu nepřebírat. V případě, že zásilku kupující nepřevezme, vrátí se a kupující bude mít zájem o její opětovné doručení, cena další dopravy bude účtována dle ceníku.

Cena dopravy je uvedena níže. V případě zásilky přesahující 590,- Kč je doprava přepravní společností DPD při platbě převodem po ČR zdarma

  • Přepravní společností DPD 99,- Kč
  • Česká pošta - cenný balík - 169,- Kč
  • Osobní odběr v sítích Uloženka - 59,- Kč
  • Doprava na Slovensko - 190,- Kč (pouze při platbě převodem na účet)

Dopravné na Slovensko . Po obdržení objednávky bude slovenským zákazníkům zaslán e-mail s detaily objednávky určené jako podklad k platbě (číslo bankovního účtu, variabilní symbol, částka k úhradě přepočtená do EUR,  Platit lze pouze převodem na účet, číslo bankovního účtu je:2201368353/8330, není možné platit dobírkou.

VIII. ZÁRUKA, REKLAMACE, TRVANLIVOST

Minimální trvanlivost na veškeré zboží je 6 měsíců při uchovávání v chladu do 20˚C, suchu do 40% vlhkosti a tmě. Takto uskladněné produkty vydrží i šest měsíců.

Reklamaci lze uplatnit v případě, že jsou produkty napadeny plísní, hnilobou nebo škůdci. Reklamace bude po nahlášení telefonem nebo emailem vyřešena pro maximální spokojenost zákazníka. Reklamované zboží je nutné předložit či zaslat zpět na adresu dodavatele pro posouzení závadnosti. Náklady spojené se zasláním zboží zpět hradí zákazník.

Zboží není možné vrátit do 14 dnů bez udání důvodu s odkazem na § 1837 písm. d) a e) zákona č. 89/2012 Sb., Občanského zákoníku. Reklamaci nelze uplatnit na zboží, které bylo zjevně nevhodně skladováno.

Reklamace jsou vyřizovány bez zbytečného odkladu do 30 dnů ode dne uplatnění. Po této lhůtě má zákazník automaticky právo na nové balení do ceny reklamovaného zboží nebo na vrácení peněz. U nového balení běží nová doba trvanlivosti.

Reklamace se řídí zákonem č. 89/2012 Sb., občanským zákoníkem a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.  

IX. Zrušení objednávky dodavatelem

Zrušení objednávky dodavatelem je možné pouze v těchto výjimečných případech:

  • zboží není na skladě (ani není možné jej zajistit alternativně)
  • neproběhla platba za zboží
  • objednávka je falešná

O zrušení objednávky je zákazník informován.

Rozpor s kupní smlouvou

V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou ("rozpor s kupní smlouvou"), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil. Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.

X. OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJU

Prodávající se zavazuje, že veškeré osobní údaje zákazníků jsou chráněny před jakýmkoliv zneužitím. Získaná data neposkytuje třetím osobám a využívá je pouze v rámci nabídky služeb našeho internetového obchodu. Obchodní sdělení posíláme registrovaným klientům, z odběru novinek se můžete odhlásit odkliknutím linku "nechci novinky" v patičce e-mailu, případně zasláním emailu s textem "Nechci novinky" na emailovou adresu info@pamlskovnik.cz.Provozovatel je registrovaný u úřadu pro ochranu osobních údají viz.: https://forms.uoou.cz/registration.aspx?id=211008

XI. ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ

Tyto obchodní podmínky platí v tom rozsahu a znění, které je uvedeno na internetových stránkách Prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky. Odesláním elektronické objednávky stvrzuje Kupující Prodávajícímu, že akceptuje veškeré obchodní podmínky a ustanovení ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož že i v den odeslání objednávky akceptuje platnou výši ceny objednaného zboží uvedenou v ceníku na internetových stránkách prodejce včetně případných expedičních a dopravních nákladů.

Odeslanou objednávkou – kupní smlouvou – je Kupující po dobu stanovenou k dodání zboží neodvolatelně vázán. Účastníci se výslovně ve smyslu ustanovení § 262, odstavce 1, Obchodního zákoníku dohodli, že není-li podmínkami výslovně stanoveno jinak, řídí se jejich práva a povinnosti Obchodním zákoníkem, zejména jeho ustanovením § 409 a následujícím.

Podávání pamlsků je zcela na majiteli zvířete. Množství a typ pamlsků musí uzpůsobit věku a zdravotní kondici zvířete a nechat mu přístup k pitné vodě. Prodávající tak nenese žádnou odpovědnost za podání pamlsku zvířeti.

XII. PODMÍNKY SLEV A SLEVOVÝCH AKCÍ

V případě slevové akce se sleva vždy vztahuje pouze na zboží, nikdy ne na poštovné, pokud není uvedeno jinak (Akce "doprava zdarma"). Slevové akce jsou časově omezené a o jejich průběhu jsou zákazníci informováni prostřednictvím webových stránek / newsletterů / facebooku / časopisů apod. Sleva je odečtena až po dokončení objednávky na konečné faktuře, v případě platby převodem proto bude zaslána faktura s konečnou cenou za zboží a dopravu. Doprava zdarma od 590,- Kč se počítá až po odečtení slevového kuponu. Pokud po zlevnění nebude částka dosahovat 590,- Kč, doprava zdarma se na objednávku nevztahuje a je třeba buď doplnit produkty do 590,- Kč nebo uhradit dopravu podle ceníku.

v Praze 6.3.2018