Hypoalergenní pamlsky pro psy

Hypoalergenní pamlsky pro psy

Stejně jako lidé, tak i psi trpí na různé alergie. Nejčastěji se můžeme setkat s alergií na krmivo. Alergie psů na krmivo se může projevovat různými příznaky, především zažívacími problémy, zvracením, nebo nadměrným línáním a svěděním. Je tedy třeba alergickým psům dávat hypoalergenní krmivo. Jak je to ale s pamlsky? I alergičtí pejsci mohou bez problémů mlsat dobroty. Existují tzv hypoalergenní pamlsky pro psy

Co je to alergie

Nejprve je třeba si říci, co to vlastně alergie je a jak se projevuje. Alergie je reakce vlastního těla a imunitního systému na běžné podněty. Alergii nelze stejně jako u člověka vyléčit, ale lze jí ovládat a zamezit alergickým reakcím.

Alergie na potravu

Pokud je pes alergický na potravu, je třeba mu nastavit zvláštní režim krmení a nedávat mu žádné potraviny, které vyvolávají alergickou reakci. Na co je Váš pes alergický by Vám měl sdělit veterinář, který provede potřebná vyšetření.

Nejčastěji se projevuje alergie na látky obsažené v komerčních krmivech(granulích). Proto se vyplatí dávat psům kvalitní krmivo obsahující vysoké procento masa, nebo nejlépe syrovým masem krmit. Nejčastější suroviny, na které jsou psi alergický:

  • Alergie na obiloviny a kukuřici
  • Alergie na mléčné výrobky
  • Alergie na kuřecí maso
  • Alergie na hovězí maso

Mezi suroviny, které jsou šetrnější a nealergizující patří:

  • Jehněčí maso
  • Ryby
  • Rýže
  • Tvaroh

Pamlsky pro alergické psy

Pokud jste vyřešili u alergického psa krmivo, je tu otázka, jaké mu dávat pamlsky? I pamlsky obsahují suroviny, které mohou vyvolávat alergickou reakci a to i při sebemenším množství. Ani alergičtí pejsci ale nemusí přijít o zpříjemnění chvil doma nebo venku nějakou dobrotou a pamlskem.

Hypoalergenní pamlsky pro psy

Jako pamlsek je třeba vybírat ty kvalitní a obsahující vysoké procento masa, nebo neobsahující alegenní látky. Proto nabízíme pamlsky pro psy, které jsou vhodné jak pro štěňata s citlivějším zažíváním, tak i pro alergické psy.

Na výběr je z kvalitních Masových pamlsků, které chutnají každému pejskovi. Obsahují 95% masa a neobsahují žádné suroviny vyvolávající alergii. Majitelé pejsků s alergií na kuřecí maso si mohou vybrat z alternativ jako je kachní maso, treska, hovězí, nebo rybička.

Kromě sušeného masa je na výběr z širokého sortimentu buvolích kostiček a pamlsků z buvolí kůže, dentálních pomůcek, nebo sušenek. Sušenky pro psy obsahují obiloviny, takže jsou vhodné pro pejsky, kteří nejsou na obiloviny alergičtí.