Pamlsky pro štěňata

Pamlsky pro štěňata

Pamlsky pro štěně nepatří jako hlavní přísun krmení, a jejich podávání může způsobit problémy. Jak zažívací tak i růstové. Jaké pamlsky jsou tedy pro štěňata vhodné?

Jaké pamlsky doporučujeme

Pro štěňata doporučujeme tyto pamlsky. Jsou vhodné jak svým složením, tak velikostí. Zvládne je tak žvýkat jak štěně malého tak velkého plemene.

sendvic  zavitek  kuřecí sendvič  jehněčí tyčinky  hovezi  susenky pro stenata  divočina

Sendvič s kuřetem a treskou, hovězí závitek, masové tyčinky(jehněčí, hovězí, losos, kuře), kostičky divočina,  sušenky pro štěňata. 

Všechny pamlsky pro štěňata si můžete koupit zde.

 

 

Dále v článku se dozvíte, jaké látky pro štěňata příliš vhodné nejsou a kterým byste se měli spíše vyhnout při jejich krmení. 

Nevhodné látky pro štěně

Může se to zdát, že štěně může dostat jakýkoliv pamlsek, ale opak je pravdou. Některé pamlsky obsahují látky, které na jeho růst a vývoj mohou mít špatný vliv. Pes je v růstu a čím ho budete krmit, to může mít následky po celý zbytek jeho života.

Štěně jakéhokoliv plemene potřebuje ke svému vývinu vysokou, přesně vyváženou, hladinu proteinů, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálních látek. Z tohoto hlediska jsou vhodné sušené pamlsky.

Na co si dát především pozor:

  • Množství vápníku(kalcia) Pokud je pejsek krmený kvalitním krmivem, ať už se jedná o granule, nebo přirozenou stravu, tak do těla dostává vápníku dostatek. Další doplňování vápníku i ve formě pamlsků tedy není vhodné a u pejsků se v pozdějším věku může objevit osteochondróza. Kalciové kostičky tedy nechte pejskovi na pozdější dobu, až bude jeho kostra dostatečně vyvinutá.
  • Nadbytek fosforu. Opět i zde platí, že kvalitní krmiva jsou vyvážená a nemusíte pejskovi dávat cokoli navíc. Nadbytek Fosforu může vzniknout pokud budete pejskovi přidávat navíc maso.

Nevhodné pamlsky

Piškoty
Další ne moc vhodné pamlsky pro štěňata jsou piškoty. Klasické dětské piškoty obsahují velké množství cukru. Namísto piškotů jsou vhodné sušenky pro psy. Velikostně se dají buď nalámat, nebo jsou i speciální sušenky pro štěňata.

Velké, těžko stravitelné pamlsky
Často majitelé větších plemen dávají pejskům buvolí kosti a jiné pamlsky z buvolí kůže. S těmito pamlsky je třeba být opatrní. Někteří pejsci jsou schopni celou kost spolknout bez jediného žvýknutí a může se jim nestrávená zaseknout ve střevech. Pokud dávat buvolí kostičky, tak raději menší a pejska hlídat, aby kostičku žvýkal.

Vhodné pamlsky pro Štěňata

Jaké jsou tedy vhodné pamlsky pro Štěňata? Při správném krmení by ani žádné pamlsky dostávat neměli. Občas jsou ale důvody, kdy dát pejskovi pamlsek. Nejčastěji funguje pamlsek při výcviku, Jaké pamlsky na výcvik si můžete přečíst ve starším článku - pamlsky na výcvik. Dalším důvodem je, že lidé své mazlíčky rádi rozmazlují.

Vhodný pamlsek tak může být téměř každý, pokud je podán v rozumném množství. Za náš obchod bychom pro Štěňátka doporučovali jako příležitostný pamlsek nebo odměnu buď sušenky pro štěňata, nebo měkké masové tyčinky, kachní závitky, kostičky divočinu nebo kachní plátek. Větší plemena určitě potěší a zabaví chroupání prasečího rypáčku, nebo nějaké buvolí tyčinky.

Všechny pamlsky můžete vyzkoušet namícháním si vlastního balíčku. Pamlsky, které budou pejskovi nejvíce chutnat si můžete do budoucna mixovat dále.