Pamlsky pro výcvik psů

Pamlsky pro výcvik psů

Masové pamlsky

Masové pamlsky bývají pro pejsky nejzajímavější. Nejvíce voní a také nejlépe chutnají. Při výcviku je dobré mít u sebe více druhů pamlsků a různě je při cvičení střídat. Pokud budete dávat jako odměnu např. pouze piškoty, pejskovi se to brzy přejí a může přestat za pamlsek spolupracovat. Pokud ucítí nějaký úžasný masový pamlsek, hned zbystří a poslušnost je zaručena.

Sušenky

Sušenky jsou dobré na cvičení již trochu poslušného pejska. Sušenky mají různé příchutě a vůně. Vezměte si proto pár sušenek na každé venčení s sebou do kapsy (naše pamlsky nemastí ani se nedrolí, proto vám v kapse neudělají nepořádek :-)) . Pokud budete chtít pejska přivolat, na pamlsky v kapse zareaguje mnohem lépe, než kdybyste s sebou nic neměli.

Pamlsky z buvolí kůže

Pamlsky z buvolí kůže se úplně nehodí pro běžné odměňování při výcviku. Nejsou ale špatné, pokud máte více psů s kterými potřebujete pracovat. Po cvičení s jedním psem ho můžete odložit a za odměnu dát tyčinku s buvolí kůže. Pejsek nejen že bude mít velkou radost, ale bude se soustředit na tyčinku a vy budete moci pracovat s dalším psem.

Jak s pamlsky pracovat

Než začnete odměňovat pejska pamlsky, je dobré vědět jak s pamlsky pracovat. Při cvičení si vždy nachystejte pár pamlsků do ruky, aby odměna byla rychlá. Pokud např. cvičíte pejska na přivolání a předsednutí před vás, mějte pamlsek před sebou a naveďte pejska přímo před sebe. Pokud začnete lovit pamlsek v kapse, na 99% si pejsek sedne před vaši kapsu, nikoli před vás. 

Stejné to je i s dalším cvičením. Pamlskem si navedete pejska přesně tam, kam chcete a pak pochválíte a odměníte. Pokud pamlsky při výcviku nepoužíváte, tak to vyzkoušejte, uvidíte jak vás začne váš pejsek poslouchat. Můžete začít třeba s našimi pamlsky pro psy :-)