Pamlsky pro výcvik psů

Pamlsky pro výcvik psů

Pamlsky pro psy na výcvik

Pro jednodužší a příjemný výcvik vašeho pejska budete bezpochyby potřebovat pamlsky pro psy. Jaké pamlsky pro psy na výcvik to jsou? Většinou menší kousky měkkého voňavého masíčka. Jaké všechny pamlsky můžete při výcviku použít lanelzene níže v článku s možností objednat.

Masové pamlsky

Masové pamlsky bývají pro pejsky nejzajímavější. Nejvíce voní a také nejlépe chutnají. Při výcviku je dobré mít u sebe více druhů pamlsků a různě je při cvičení střídat. Pokud budete dávat jako odměnu např. pouze piškoty, pejskovi se to brzy přejí a může přestat za pamlsek spolupracovat. Pokud ucítí nějaký úžasný masový pamlsek, hned zbystří a poslušnost je zaručena.

Sušenky

Sušenky jsou dobré na cvičení již trochu poslušného pejska. Sušenky mají různé příchutě a vůně. Vezměte si proto pár sušenek na každé venčení s sebou do kapsy (naše pamlsky nemastí ani se nedrolí, proto vám v kapse neudělají nepořádek :-)) . Pokud budete chtít pejska přivolat, na pamlsky v kapse zareaguje mnohem lépe, než kdybyste s sebou nic neměli.

Pamlsky z buvolí kůže

Pamlsky z buvolí kůže se úplně nehodí pro běžné odměňování při výcviku. Nejsou ale špatné, pokud máte více psů s kterými potřebujete pracovat. Po cvičení s jedním psem ho můžete odložit a za odměnu dát tyčinku s buvolí kůže. Pejsek nejen že bude mít velkou radost, ale bude se soustředit na tyčinku a vy budete moci pracovat s dalším psem.

Jak s pamlsky pracovat

Než začnete odměňovat pejska pamlsky, je dobré vědět jak s pamlsky pracovat. Při cvičení si vždy nachystejte pár pamlsků do ruky, aby odměna byla rychlá. Pokud např. cvičíte pejska na přivolání a předsednutí před vás, mějte pamlsek před sebou a naveďte pejska přímo před sebe. Pokud začnete lovit pamlsek v kapse, na 99% si pejsek sedne před vaši kapsu, nikoli před vás. 

Stejné to je i s dalším cvičením. Pamlskem si navedete pejska přesně tam, kam chcete a pak pochválíte a odměníte. Pokud pamlsky při výcviku nepoužíváte, tak to vyzkoušejte, uvidíte jak vás začne váš pejsek poslouchat. Můžete začít třeba s našimi pamlsky pro psy :-)